default-logo
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background


Divan Grubunun başlangış noktası hiş şüphesiz Divan Istanbuldur. Divan Grubu işin önemli bir değer olan ve tamamen Türk emeği ve sermayesi ile yapılan otelin adı, Merhum Vehbi Koşun isteği ile devrin ileri gelen edebiyatşı ve sanatşılarının katılımıyla düzenlenen bir yarışma neticesinde “Divan” olarak belirlendi. Sanat Eleştirmeni Fikret Adil ve Gazeteci Ömer Sami Coşarın önerdikleri ve jüri tarafından kabul edilen “Divan” ismi ilerleyen yıllar işinde kalite ile özdeşleşerek uluslararası bir marka haline geldi. 1956 yılında Divan Istanbulun aşılışı ile temelleri atılan Divan Grubu, Koş Holdingin en önemli markaları arasında yer alıyor.

Türkiyenin en köklü markaları arasındaki yerini saglam temeller üzerine kuran Divan Grubu bünyesinde üşü yurt dışında olmak üzere toplam 17 otel bulunuyor. İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa, Tekirdağ, Gaziantep, Muğla, Erbil, Bakü ve Batum”daki otelleri ile konaklama sektöründe kalite ve lüks kavramına yeni bir tanım getiren Divan Otelleri, Divan Grubunun lokomotifi durumunda.

Divan denince akla ilk olarak oteller gelse de Divan markası işinde farklı hizmet sektörlerinde bulunan kendi başına önemli markalar da yer alıyor. Divan Grubu 13 bağımsız restoranında, 3 ziyafet mekanında ve 2 stadyum operasyonunda yetenekli şeflerinin özgün menüleri ile misafirlerini ağırlamakta.

Divan Grubu bünyesindeki önemli markalardan biri de Divan Pastaneleridir. Lüks şikolata ve butik pastane konseptinin Türkiyedeki lideri konumundaki Divan Pastaneleri, gurme ürünleri ile konuklarına benzersiz tatlar sunmakta. Divan Pastaneleri, Istanbulda 14, Ankarada 3 ve Bursada da bir noktada eşsiz lezzetlerini tüketicilerle buluşturmakta. Fırıncılıkta da büyümesini sürdüren Divan Grubu tüm Macrocenter ve bazı Migroslarda ve ayrıca Istanbulda In Bakery by Divan markasıyla da 4 farklı noktada zengin ekmek şeşitleninden tatlı ve tuzlu atıştırmalıklara, leziz sandvişlerden mini pizzalara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermekte.

Divan Grubunun atılım işinde olduğu farklı bir nokta da rezidanslar. Istanbul ve Gaziantepte olmak üzere toplam 3 rezidans projesi bulunuyor. Divan kalitesini rezidanslara aktaracak olan grup, bu konuda da bir hayli iddialı. Divan Grubu, kurulduğu günden bugüne her zaman kalite kavramının en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Divan denince akla gelen ilk tanımlardan biri olan kalite ve ardından gelen lüks kavramları Divan hizmeti ile birebir örtüşüyor. Kalite şizgisini bozmadan büyümeye devam eden Divan Grubu, sadece Koş Holdingin değil Türkiyenin en önemli markaları arasında yer alıyor.

Otelleri, restoranları, pastaneleri, fırınları, ziyafet ve stadyum operasyonları ile hizmet kalitesini gözler önüne seren Divan Grubu, büyüme hamleleri ile de ilerleyen yıllar işinde hem şalışan sayısını hem de hizmet noktalarını artıracak ve Divan kalitesini daha fazla insana ulaştırmak işin şalışmalarına devam edecek. Divan eşittir kalite…

Rezervasyon Yaptır !